İnternet Sitesi Kurma

Basit ve hafife alınacak bir iş olmayan internet sitesi kurma çalışması, bir çok zorlu aşamadan oluşmaktadır ve dikkat edilmesi gereken pek çok unsuru barındırır. Derinlemesine ve hassas bir şekilde yapılan web tasarım projelerinin başarılı olmamaları için hiç bir neden yoktur. Ancak dediğimiz gibi bu işi ciddiye almalı ve internet sitesi kurma işlemini özenle yapmalı veya yaptırmalısınız.

Web tasarımı konusunda bilgi sahibi iseniz kendi yapacağınız çalışmalarla ilerleyebileceğiniz gibi, eğer bu konuda tecrübeli değilseniz web tasarım hizmeti veren firmalar ile çalışarak başarılı bir internet projesi ortaya koyabilirsiniz. Özellikle bu işi kendi başına yapmak isteyenler için bir yol gösterici olması açıcından adım adım neler yapılması gerektiğini yazımızda bulabilirsiniz. İlk adım, sitenizin konusunu seçmek olacaktır tabi firmanız için yapılacak olan bir sitenin konusu da firmanız ile alakalı olacaktır ancak daha spesifik bir hale getirerek sitede sadece firma tanıtımı mı, ürün tanıtımları mı ya da bilgi ağırlıklı mı olacak bunları tam olarak belirlemelisiniz. İçeriğin ne olacağına karar verdikten sonra yapacağınız şey bir alan adı seçmek olmalıdır, bu seçim web sitesinin içeriğine ve hitap ettiği kitleye uygun bir biçimde seçilmelidir. Aynı zamanda kısa ve akılda kalıcı alan adı diğer bir deyişle domainler siteniz için yararlı olacaktır. Bir sonraki adımınız web tasarımı için önem teşkil eden şablon oluşturma işlemi olmalıdır. Bunu yaparak sitenizde nerede ne olacak bunu kabataslak belirler, ayrıca renk seçimlerini ve genel hatları ile sitenizi oluşturursunuz. Daha sonra sıra görsel olarak zenginleştirmeye gelecektir, kullanacağınız grafikler sitenizin görünüşünü güzelleştirerek ziyaretçilerinize hoş gözükmesini sağlayacaktır. Siteniz bu adımlarla kendini belli etmeye başlar ve sıra içeriğini doldurmaya gelir, resim, video, animasyon vs. gibi eklemelerle internet sitesi kurma işlemi sona doğru yaklaşmış olur. Tüm bu görsel öğeler farklı bir işmiş gibi gözüküyor olsalar da hepsi bir bütündür ve bu şekilde ele alınmalıdır, resimleri özenle seçilmeyen doğru bir şekilde işlenmeyen görselleri hangi tasarıma yerleştirirseniz yerleştirin güzel gözükme şansı yoktur bu nedenle tüm aşamalara özen göstermeli ve tamamının bir bütün olduğu bilincini kavramalıyız. Bundan sonra uygun bir hosting firması ile anlaşıp kiralayacağınız sunucuda sitenizin yayına açılması kalacaktır.

Bu adımlar doğru takip edilip özenle yapıldığı zaman ve dediğimiz gibi bu işlemler bir bütün olarak ele alındığı zaman internet sitesi kurma çok daha kolay bir hale gelecektir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir