Web Tasarım Fiyatları

Yapmış olduğumuz projelerde web tasarım fiyatları birçok unsurdan etkilenmektedir. Bu unsurlar projenin neredeyse her adımında karşımıza çıkar bazıları tecrübeyle bazıları emek ve uzun süre çalışmayla bazıları ise bir ekip ile aşılarak çalışmalar yapılmaktadır. Şunu söylemeliyiz ki web tasarımı önemli bir ekip işidir ve basite alınacak bir iş kesinlikle değildir.

Web tasarım fiyatları diğer reklam ve tanıtım mecraları ile kıyaslandığında çok daha ekonomiktir, bunu net olarak söyleyebiliriz, zaten siz de az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Öyle ki gazete veya televizyon reklamları ile kıyaslanamayacak kadar bir fiyat farkı gözümüze ilk bakışta çarpar. Diğer mecralara bakarsak katalog fiyatlarına göre de web tasarım için çok ucuz diyebiliriz ve büyük bir fark olduğunu görebiliriz. Belki fiyat açısından web siteleri ile yarışabilecek tek alan el ilanlarıdır ancak burada yine büyük bir farklılık vardır, örneğin, el ilanları tek sayfa olmasına rağmen web siteleri yüzlerce sayfa olabilir. Aslında yaptığımız bu kıyaslamalar çok doğru değildir çünkü web tasarımı kalıcıdır ve diğer saydığımız hiçbir tanıtım türü kalıcı değildir.

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kısaca fiyatı sizin ihtiyaçlarınız belirleyecektir, nedir bu ihtiyaçlar derseniz; web sitenizde bulunacak özellikler, fonksiyonlar, etkileşimler, sayfa sayısı ve bunun gibi faktörler web tasarım fiyatını etkileyecektir. Fiyatların çok esnek gözükmesi insanların kafalarını karıştırmaktadır ancak web sitelerinde kullanılan özellikler birbirinden çok farklı olabilir ve bunun fiyatlara yansıması çok doğaldır.

Web Tasarım Fiyatı İsterken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Firmanız veya şahsınız için bir web tasarımı yaptırarak bugünün en gözde mecrası olan internette yer almak ve size sunduğu imkânlardan yararlanmak istiyor olabilirsiniz. Bu ihtiyacınızı karşılamak için küçük bir meblağa da sahipseniz web tasarımı yaptırmamanız için bir neden yoktur. Ancak internete atacağınız bu ilk adımın hüsranla sonuçlanmasını istemiyorsanız dikkatli olmalısınız, profesyonel bir web tasarım firması bulmalısınız, bu durum size şu an kolay gibi gözüküyor olabilir fakat internette firma aramaya başladığınızda bize hak vereceksiniz. Öyle ki karşınıza milyonlarca site çıkacak ve bunların bir kısmı web tasarım firması olmasına rağmen büyük bir kısmı da merdiven altı diye tabir edilebilecek firmalardır. Bu yüzden firma seçerken öncelikle karşınızda bir muhatap bulabileceğiniz firmaları seçmelisiniz. Göndermiş olduğunuz maillere anında yanıt veren, sorularınıza anında ve açıklayıcı cevaplar veren tecrübeli ve işini doğru yapan bir muhatabınızın olması web tasarımı yaptırırken sizi çok rahatlatacaktır.

Yukarıda web tasarım fiyatları nasıl belirlenir kısmına aslında eklememiz gereken bir şey daha var, bu fiyatları firmalar belirler, kim belirleyecekti diyor olabilirsiniz ancak anlatmak istediğimiz tamamen aynı iş için bir firma bin TL isterken başka bir firma on bin TL isteyebilir. Bu nedenle verilen fiyatlara da dikkat etmeli ve iyi bir eleme yapmalısınız.

Özetlemek gerekirse web tasarım fiyatları firmadan firmaya ve yapılacak olan işe göre değişebilir bu nedenle önce web tasarım çalışmasında neler olacağını doğru belirleyerek ona uygun bir yol izlemek en doğru yöntem olacaktır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir