Web Tasarım Önemli Noktalar

Web Tasarım Önemli Noktalar

Web Tasarım yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerden önce ne amaçla bir site yaptırmak istediğinize karar vermelisiniz. İlk olarak hedef kitlenize karar vermelisiniz en basitinden hedefiniz 13 yaş altı ise yapılacak tasarım 40 yaş üstünü hedefleyen bir siteden farklı olmalıdır tabi ki yaş haricinde bir çok etken vardır hedef kitle belirlenmesinde bu yüzden üzerinde düşünülmesi ve o şekilde bir tasarım planlaması yapılmalıdır.

Hedef kitle belirlemesinin ardından çalışacağınız firmayı araştırmalısınız, bu araştırmayı yaparken aramalarınızı örneğin İstanbul web tasarım firmaları şeklinde daraltmak işinizi çok kolay bir hale getirecektir.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken konu ürün yada hizmet odaklı mı yoksa kurumsal bir site mi olacağına karar verilmesidir çünkü ikisi için de hazırlanan tasarım çok farklıdır, örnek vermek gerekirse çok ciddi bir firma oyuncak üretimi yapabilir firmaya yapılan site sadece oyuncak için yapılandan çok farklı olacaktır.

Ne gibi ziyeretçi etkileşimleri olacağına karar verilmelidir, iletişim forumları, ziyaretçi defterleri ve anket uygulamaları gibi dinamik öğelerin neler olacağı programlama dilinin seçimi açısından önemlidir çünkü kullanılan dil sitenizin hızını etkileyecektir, sayfaların açılma hızı çok önemli olduğundan en uygun dilin seçilmesi şarttır bu seçimi yapabilmek için sitemizde neler olacağına en baştan karar vermeliyiz.

Görsellik web sitesi tasarımı için en önemli etkenlerden bir tanesidir bu yüzden eğer fotoğraflar sizin tarafınızdan sağlanıyorsa tasarımcıya olabildiğince fazla ve çeşitli fotoğraflar yollayarak tasarıma uygulanacak görsellerin daha özgün olmasını sağlayabilirsiniz. Arama motoru dostu olması size kullanıcı sağlaması sebebiyle önemlidir arama sonuçlarında ne kadar üst sırada olursanız okadar çok kullanıcı sitenize ulaşmış olacaktır bu yüzden yaptırdığınız sitenin arama motorlarına uygun olarak tasarlandığı web tasarımı firması tarafından teyyid edilmelidir.

Güncellenebilirlik siteyi ilk yaptırdığınız zaman size sorun olmasada ileride yapacağınız yenileme çalışmalarında başınıza iş açacaktır bu yüzden web sitesi tasarımı güncellenebilir olmalıdır, güncellenebilir olmasından kasıt web sitesinin görünen yüzünün dışında arka planda çalışan ve yalnızca sizin erişim sağlayabileceğiniz bir yönetim panelinin olmasıdır. Bu yönetim paneli sayesinde herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan sitenizdeki yazıları ve resimleri değiştirebilir, ayrıca ekleme ve çıkartma da yapabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarım Firması olarak bizleri seçtiyseniz bu konularda tereddüt etmenize gerek yoktur çünkü tarafımızdan yapılan sitelerde bu noktalara çok dikkat edilmektedir ve gerekli sorular sizlere sorularak isteklerinize göre bir planlama yapılmaktadır.