Web Tasarım Pahalı mı?

Web Tasarım Ne Kadar?

Web Tasarımı için ilk önce söylenmesi gereken getirileri göz önüne alındığı zaman ucuz olduğudur. Fiyatlar 20 TL den başlamaktadır ve bu gerçekten çok uygun bir rakamdır, tabiki isteklerinizin artmasına paralel olarak fiyatlarda artacaktır.

İnternet Sitesi’nin ucuz olması bir işe yaramadıktan sonra hiç birşey ifade etmezi 20 TL ye bir site yaptırdığınızı düşünün hiç bir ziyaretçi bu siteye gelmiyorsa siz ucuz site yaptırmakla karmı etmişsinizdir, zarar mi, tabiki 20 TL zarar edilmiştir, bu yüzden yapılacak yatırım ile alınacak karşılık kıyaslanarak bir seçim yapılmalıdır.

Web sitesini cazip kılan en büyük etken diğer reklam araçlarıyla kıyaslandığında fiyatının çok düşük olmasıdır ayrıca televizyon, radyo ve gazete gibi reklam alanlarının sınırlı olmasına rağmen web siteleri sınırsızdır, istediğiniz kadar sayfa ekleyebilirsiniz, sadece bir ürünü değil tüm ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

İnternete yapacağınız yatırım size diğer reklam mecralarında olduğu gibi sürekli bir maliyet getirmeyecektir yıllık çok cüzi miktarlar harcayarak web sitenizin işleyişini devam ettirebilirsiniz, ödemeniz gereken sadece domain ve hosting ücretleridir ve bunlar diğer reklamlarla kıyaslanamayacak kadar küçük rakamlardır.

Televizyon reklamlarında saniye başına ödeyeceğiniz para ile yüzlerce web sitesi yaptırmak mümkündür ve bu siteler devamlı hizmet vermelerinin yanında televizyon reklamlarında olmayan kullanıcı etkileşiminede sahiptirler ve kullanıcı istediği bilgiye ulaşmakta özgürdür, bay ve bayanlar için çıkardığınız iki ayrı ürün varsa bunlar için iki ayrı reklam vermek durumundasınızdır yada ikisini aynı reklamda gösterirsiniz ama böyle olunca ürün hakkında fazla bilgi vermeniz zorlaşır ancak sitede böyle değildir ayrı sayfalarda ürünlerinizi dilediğinizce anlatır ve tanıtırsınız, bayanlar kendilerini ilgilendiren sayfaları inceler, baylarda aynı şekilde diğer ürünü inceler, böylece yaptığınız tek bir site bütün ihtiyacınızı karşılamış olur ve tabi ki de televizyonla kıyaslanamayacak bir maliyete bunu yapabilirsiniz.

Web sitelerinin diğer bir özelliğide tüm tanıtım çeşitlerinin kullanılabilmesidir daha açık bir dille söylemek gerekir televizyonda olduğu gibi videolu, gazeterdeki gibi resim ve yazılı, radyolardaki gibi sadece sesli tanıtım yapmanız mümkündür.

Web Siteleri bahsedilen reklam araçlarının her birini içinde barındırmasının yanında hepsinden ucuzdur ve bu araçlardan farklı olarak sürekliliği olan bir mecradır.